Борщ

Борщ

Борщ з’явився на Україні десь у 14 столітті (потрібно зауважити, що багато південнослов’янські народи готують борщ і вважають його своїм блюдом). Сьогодні борщ є, ні багато — ні мало, частиною культури і смачною «візитною карткою» України.

Етимологія назви «борщ» досить спірна, так що краще не будемо в неї поглиблюватися, а краще заглибимося в тонкощі і премудрості приготування цього рецепта.

Продукти

Звичайно, немає єдиного, «канонічного» рецепту по якому готується український борщ. Тут кожна господиня на висоті і вважає свій борщ самим-самим … Однак, є продукти, які використовують всі господині без винятку у всіх рецептах з фото.

По-перше, це буряк (по-українськи — буряк) — смачне кореневище (володіє, до речі, не тільки яскравими смаковими, але і цілющими властивостями) додає борщу характерний смак і яскравий червоно-бурий колір.

По-друге — капуста. Теж продукт славиться своїм смаком і володіє лікувальними і цілющими властивостями.

Ще один екскурс в історію

Старовинні рецепти борщу, що дійшли до нас, включають: буряк, капусту, старе сало. Саме такий набір продуктів, як припускають, пов’язаний з тим що борщ спочатку — це весняне блюдо, яке готували з продуктів тривалого зберігання, це блюдо повинне було бути ситним, відновлювати сили і охороняти від весняного авітамінозу. Рецепти борщу можна знайти на сайті http://gotuemo.com.ua та ще багато цікавого.

Готуємо

Отже для приготування цього рецепту, нам знадобляться: один середній буряк, 200гр капусти, пару картоплин і морквин, цибулина, стакан томатного соку і, звичайно ж, шматочок м’яса (300гр), бажано на кісточці.

Краще, щоб перед приготуванням м’ясо постояло 12:00 в каструльці з холодною водою. Заливаємо м’ясо свіжою водою — і варимо, посоливши і кинувши лавровий листок. Через півтори годинки — у нас смачний наваристий м’ясний бульйон, який і стане основою нашого українського борщу.

М’ясо виймаємо, ріжемо на порційні шматочки і повертаємо назад в бульйон, туди ж кидаємо нарізану картоплю, і, проваривши хвилин десять, додаємо нашатковану білокачанну капусту. Взагалі рецепти борщу дуже популярні не тільки на Україні, але і в країнах СНД.

Дрібно шаткуємо цибулю, присипаємо його борошном і обсмажуємо на соняшниковій олії. Додаємо попередньо натерті моркву і буряк і обсмажуємо цю суміш. В кінці — доливаємо томатний сік і тушкуємо цю заправку для борщу ще хвилин п’ятнадцять.

Ну ось ми вже й у фінішу: додаємо заправку в борщ і даємо проваритися ще п’ять хвилин.

І, як же без сала! Цей «останній штрих» рецепту, звичайно, на любителя 😉 Тиснемо пару чесночін, дрібно рубаємо пару шматочків сала, змішуємо з листочками петрушки і прикрашаємо цим наш справжній український борщ.